Viete si predstaviť, čo všetko treba zabezpečiť, keď chystáte svadbu?

  • Vybaviť miestnosť
  • Dostatočný počet stoličiek a stolov
  • Obrusy a návleky na stoličky
  • Výzdoba miestnosti
  • Výzdoba stolov, kvetinová výzdoba
  • Prestieranie , príbory, taniere, poháre…
  • Jedálny lístok, zákusky, torta, alkoholické a nealkoholické nápoje
  • Hudba, ozvučenie a mnoho iných dôležitých vecí

kytice

Pokiaľ si naplánujete oslavu svojej svadby v reštaurácii, väčšinou sú vybavení potrebným inventárom a poskytnú vám ho.
Ak si ale  predstavujete svadbu na inom mieste, napríklad na lúke, alebo na dvore zámočka, čaká vás veľmi veľa rozhodnutí. A veľa vybavovania. Váš romantický sen sa tak môže zmeniť na stresujúci hon za dokonalosťou. Je lepšie obrátiť sa na odborníkov.
Kateringovú spoločnosť si najlepšie vyberiete na základe odporúčaní. Pýtajte sa známych, kolegov, priateľov a nechajte si poradiť.
Na prvom stretnutí si ujasníte, koľko plánujete pozvať hostí. Akú máte predstavu o rozložení stolov, navrhnú vám viac možností. Dobrá spoločnosť má poruke katalógy, fotografie z rôznych akcií, aby ste si vedeli predstaviť, ako to všetko usporiadať.

jídlo

Keď už si vyberiete rozloženie stolov, navrhnú vám, aby ste zostavili zasadací poriadok. Je to dôležité pre pokoj a pohodu na oslave. Tento odovzdáte a dajú sa vyrobiť pozvánky a menovky.
Potom sa budete baviť o scenári svadobnej oslavy. O koľkej sa začnú schádzať hostia, kedy bude obrad, kedy príchod na miesto oslavy. Či sa budú dodržiavať zvyklosti – napríklad tradičné rozbíjanie taniera so zametaním, čepčenie a podobne.

Dôležitým bodom je občerstvenie. Dohodnete sa, či prvé jedlo bude slávnostný obed, alebo večera, či neskôr budú prichádzať ďalší hostia, napríklad kolegovia z práce a kamaráti, či sa pripravia švédske stoly. Preberiete menu a výber zákuskov, svadobnú tortu, nápoje.
Takisto o hudbu a zábavu sa vám kateringová spoločnosť vie postarať, vypočujú si vaše predstavy a na ich základe vám zabezpečia kapelu, alebo dídžeja.
Odborníci vedia, na čo všetko myslieť tak, aby nič nechýbalo a aby ste sa vy mohli uvoľniť a krásne osláviť najkrajší deň svojho života.